piątek, 10 października 2014

Chleb na zakwasie

Witam Serdecznie
Chciałam Was dzisiaj zachęcić do zdrowego jedzenia, w moje ręce wpadła książka ,,Zamień chemię na jedzenie" Julity Bator


Bardzo fajny i treściwy poradnik, w sposób jasny i przejrzysty wyjaśnia szkodliwość dzisiejszego jedzenia z supermarketów. Również zwraca uwagę że prawdziwe jedzenie inaczej smakuje i najzdrowsze jest te które sami od A do Z przygotujemy w domu.
Dzięki tej książce piekę swój chleb na zakwasie. Już wcześniej starałam się jeść zdrowo i jak najwięcej gotować, dzięki tej prostej metodzie schudłam 12 kg w pół roku i nadal chudnę.
Za mój egzemplarz książki zapłaciłam 32,90 zł w Empiku.
W tle leży moje ulubione czasopismo Sielskie Życie, jak zawsze przepiękne zdjęcia i zachwycające historie ludzi , szczególnie zainteresował mnie los Jarka i Ani, którzy stworzyli swoje piękne miejsce na ziemi.

 Trochę słodkości jak zawsze .... i jak tu nie grzeszyć?


A na sam koniec pokaże Wam mój chleb na zakwasie :) Żytni, pachnący, aby się nim cieszyć wstałam dziś o 6 rano, aby zdążyć przed pracą.
 Jeszcze przed pieczeniem, jeden posypałam czarnuszką ( niepowtarzalny zapach ) drugi słonecznikiem
 Tutaj już pięknie urósł

Studzi się na kratce i jak tylko wystygnie zniknie w zastraszającym tempie...
Pozdrawiam i życzę miłego i słonecznego dnia!
P.S. Mogę się podzielić przepisem na zakwas i chleb gdyby ktoś chciał.

2 komentarze:

  1. Ja od dłuższego czasu interesuje się zdrowym stylem życia w tym odżywaniem i ta książka nie była dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo większość rzeczy wiedziałam. Ale warto ją przeczytać i stosować w praktyce. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń